Sendinto sidabro monetų komplektas, dedikuotas Bostono arbatėlės jubiliejui

Sendinto sidabro monetų komplektas, dedikuotas Bostono arbatėlės jubiliejui

Šis stačiakampių monetų komplektas yra dedikuotas vadinamajai Bostono arbatėlei. 

Ši protesto akcija vyko Jungtinėse Amerikos Valstijose prieš 250 metų ir buvo vienas iš įvykių, ilgainiui nuvedusių prie JAV Nepriklausomybės paskelbimo 1776 metais. 

1773 m. gruodžio 16-osios naktį tarp 100 ir 130 protestuotojų iš organizacijos „Laisvės sūnūs“, persirengusių indėnais, įsiveržė į Bostono uoste stovinčius tris britų laivus su arbatos kroviniu ir išmetė į vandenį apie 340 dėžių su arbata. 

Iš esmės tai buvo amerikiečių kolonistų protestas prieš Didžiosios Britanijos imperijos vykdomą mokesčių politiką. Šiuo atveju protestuotojų taikinyje buvo britų parlamento taikomi arbatos importo apmokestinimo principai, tačiau bendrąja prasme „Laisvės sūnūs“ vadovavosi šūkiu „no taxation without representation“ (liet. Jokių mokesčių be atstovavimo). Tai yra jie teigė, kad britai neturi teisės apmokestinti kolonijų, jeigu jų parlamente nėra tose kolonijose išrinktų atstovų, kurie gintų pačių kolonijų interesus.

Bostono arbatėlės jubiliejui dedikuotų stačiakampių sendinto sidabro monetų rinkinio aversai yra vienodi, juose yra jas išleidusio Barbadoso herbas. Pagrindiniame herbo skyde pavaizduotas fikusas, o taip pat du Barbadoso nacionalinės gėlės – cezalpinijos – žiedai. Skydą iš vienos pusės laiko pelikanas, o iš kitos – žuvis (viena iš auksinės skumbrės rūšių). Herbo viršūnėje – ranka, laikanti dvi cukraus nendres, sudarančias apaštalo Andriejaus kryžių. Apačioje iškaldintas šalies moto: „Pride and Industry“ (liet. Pasididžiavimas ir Pramonė). Averse taip pat nurodytas šalies leidėjos pavadinimas – BARBADOS, monetos leidimo metai – 2023, o taip pat nominalas – 5 doleriai, praba, svoris.

Monetų reversai yra skirtingi, tačiau visos kartu jos atkartoja 1973 m. JAV išleistą keturių pašto ženklų rinkinį. Šis pašto ženklų rinkinys buvo dedikuotas tuometiniam Bostono arbatėlės 200 metų jubiliejui ir vaizdavo šią protesto akciją: laivus Bostono uoste bei į juos įsiveržusius protestuotojus, metančius į vandenį vertingą krovinį - arbatos dėžes. Kiekviena moneta reverse turi užrašus „THE BOSTON TEA PARTY“ (liet. Bostono arbatėlė), taip pat šį jubiliejų žyminčią datą (1773-2023) arba sukakties žymę (250 YEARS).


Pavadinimas:

Sendinto sidabro monetų komplektas, dedikuotas Bostono arbatėlės jubiliejui

Leidimo metai:

2023

Masė:                      

4 x 31,1 g

Matmenys:                

27 x 44 mm

Metalas:                       

Sidabras .999

Išleidusi šalis:                     

Barbadosas

Kokybė:                      

Antique Finish

Nominalas:           

5 doleriai

Tiražas:           

500 vnt.


Moneta siunčiama kartu su įdomiu aprašu ir autentiškumo sertifikatu.

  • Prekės kodas: 2862
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 499.00€
  • Be PVM: 412.40€