Drakono metams dedikuotas gryno sidabro medalis

Drakono metams dedikuotas gryno sidabro medalis

Šis atminimo medalis yra skirtas 2024-ųjų simboliui – Mediniam drakonui.

Remiantis kinų mėnulio kalendoriumi, Medinio drakono metai pasitinkami 2024 m. vasario 10 d. ir tęsiasi iki 2025 m. sausio 28 d.

Drakonas – tai penktasis kinų horoskopo ženklas. Legenda byloja, jog seniai seniai Besijuokiantis Buda – laimingo amžiaus simbolis – pakvietęs visą gyvūniją padėti jam atšvęsti Naujųjų metų šventę, tačiau pasirodę tik 12 gyvūnų – pirmoji atvykusi žiurkė (pelė), kuri keliavo ant jaučio (karvės) nugaros ir sugebėjo iškovoti pirmą vietą nušokusi nuo savo pakeleivio tiesiai priešais Budą. Po žiurkės ir jaučio atvyko tigras, kiškis (katinas), drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo ir galiausiai – kiaulė.

Nuo to laiko kiekvienas gyvūnas turi savo globojamus metus, besikartojančius kas 12 metų. Kiekvienas gyvūnas turi tam tikras būdo savybes, kurias suteikia tais metais gimusiems žmonėms ir savo globojamiems metams. 

Drakonas (龙 lóng) yra vienintelis mitinis personažas tarp kinų zodiako ženklų, be to, pagal kinų tradicinį supratimą, tai pati gyvybingiausia ir galingiausia būtybė iš jų visų. Manyta, kad drakonai yra iš prigimties drąsūs bei itin atkaklūs, taip pat sumanūs, dosnūs, entuziastingi, pasitikintys savimi, mėgstantys iššūkius bei riziką. 

Medalio averse vaizduojamas gyvybingas drakonas - 2024-ųjų simbolis.

Reverso centre iškaldinas kinų hieroglifas, žymintis drakoną. Čia taip pat yra angliškas užrašas, žymintis 2024-ųjų šeimininką: „YEAR OF THE DRAGON 2024“ (liet. Drakono metai, 2024). 


Leidimo metai:

2023

Pavadinimas:

Drakono metams dedikuotas gryno sidabro medalis

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Drakonas

Reversas:                        

Kinų hieroglifas, žymintis drakoną

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

999 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2958
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€