Afrikinis savaninis dramblys yra ypatingas jau vien todėl, kad tai didžiausias sausumos gyvūnas pasaulyje. Jo aukštis gali siekti ir keturis metrus, o svoris - nuo dviejų iki septynių tonų. Jo giminaitis azijinis dramblys yra kiek smulkesnis - jo masė būna iki penkių tonų. Tai vienintelės dvi iki mūsų dienų išlikusios dramblių rūšys iš dramblinių (Elephantidae) šeimos. Sakoma, jog abi dramblių rūšis lengva atskirti pagal jų ausų formą, mat afrikinio dramblio ausys primena Afrikos kontinento formą, o štai azijinis dramblys turi apvalesnes ir mažesnes ausis. Afrikiniai drambliai būna dviejų porūšių - savanos yra didesnieji ir klajoja Afrikos žemyno lygumose į pietus nuo Sacharos. Jų giminaičiai afrikiniai miško drambliai yra kiek smulkesni ir laikosi vidurio ir vakarų Afrikos miškuose. Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga abi rūšis laiko nykstančiomis.
Afrikoje šiuo metu yra apie 400 000 dramblių, nors XIX a. pabaigoje europiečiams pradėjus kolonizuoti šį žemyną, jų buvo apie 26 milijonus. XX a. pradžioje jų skaičius sumažėjo iki 10 milijonų, tačiau dramblių medžioklė, ypač dėl taip vertinamų jų ilčių, tęsėsi. Prieš 50 metų Afrikoje jų skaičius viršijo maždaug 1,3 milijono.
Drambliai nyksta dėl brakonieriavimo, lėtos pačių dramblių reprodukcijos, taip pat jiems tinkamų buveinių nykimo ir žemės ūkio plėtros.
Monetos averse vaizduojamas karaliaus Karolio III portretas. Aplink portretą iškaldinti užrašai „CHARLES III“ (Karolis III) ir „COOK ISLANDS“ (Kuko salos). Čia taip pat nurodytas monetos nominalas – 10 dolerių.
Reverse vaizduojama ypatingąja technologija smartminting iškaldinta meninė miniatiūra, vaizduojanti afrikinį dramblį. Reversas atrodo tarsi sudarytas iš siaurų sidabrinių juostelių, susijungiančių į vientisą dramblio paveikslą. Dėl tokių „rekonstrukcinių“ elementų monetos briauna viršutinėje dalyje atrodo netolygiai laiptuota. Užrašas reverse skelbia: „SAVANAH POWER“ (liet. Savanos jėga). Greta nurodyti ir monetos leidimo metai - 2024.