1872-aisiais Claude Monet (Klodas Monė, 1840 m. lapkričio 14 d. Paryžiuje - 1926 m. gruodžio 5 d. Živerni (Giverny), Normandijoje) nutapė saulėtekį Havro (Le Havre) uoste vaizduojantį paveikslą ir pavadino jį „Įspūdis, saulėtekis“ (pranc. Impression, soleil levant). 1874 m. C. Monet kartu su kitais menininkais, tokiais kaip Edgar Degas, Camille Pissarro, Édouard Manet ir Paul Cézanne įkūrė Anoniminę menininkų draugiją ir Paryžiuje surengė savo darbų parodą, kurioje buvo eksponuojamas iš minėtasis C. Monet darbas. Viename iš kritikų atsiliepimų apie šią parodą C. Monet paveikslo pavadinimas buvo padovanotas visai meno krypčiai - impresionizmas (pagal impression, t. y. įspūdis).
Išskirtinė jo vėlyvoji tapyba, kuomet C. Monet, atrodo, vėl ir vėl tapo tą patį objektą, visų pirma, vandens lelijas savo išpuoselėto namų sodo tvenkinyje. Būtent šiai serijai priklauso ir monetos averse panaudotas dailininko darbas „Vandens lelijos“. Per 30 metų C. Monet iš viso sukūrė apie 250 tapybos darbų su vandens lelijomis, ir visi jie - skirtingi! Apskritai C. Monet būta itin produktyvaus kūrėjo, jam šiandien priskiriama apie 2500 tapybos darbų ir piešinių, tačiau jų gali būti ir daugiau, be to, kartkartėmis menininkas nepatikusius darbus sunaikindavo. Jo įtaka moderniajam menui kartais lyginama su Viljamo Šekspyro įtaka literatūrai bei Zigmundo Froido pshichologijai. Manoma, kad C. Monet kūryba turėjo įtakos XIX a. olandų dailininkui Vincentui van Gogui, taip pat XX a. JAV abstrakcionistui Jacksonui Pollock bei latvių kilmės abstrakcionistui Markui Rothko.
Monetos averse vaizduojamas paveikslą tapantis dailininkas. Ant molberto pastatytoje drobėje iškaldinta monetos leidėjos, Kuko salų, simbolika – karalienės Elžbietos II portretu bei užrašai „ELIZABETH II“, „COOK ISLANDS“. Čia taip pat nurodytas monetos nominalas - 10 dolerių.
Spalvomis dengtas monetos reversas - tai Claude Monet autoportretas bei vieno iš jo vandens lelijas vaizduojančio paveikslo fragmentas fone.