Procesai ir gamyba

  • Dizaino kūrimas

    Viso ko pradžia yra tema. Dažniausiai medaliai kuriami tam tikriems jubiliejiniams, įvykiams ar sukaktims. Būna, kad temą padiktuoja ir klientų norai.

    Kuomet pasirenkama tema, tada prasideda informacijos paieška ir galvojimas, o kokia tai istorija, ką atvaizduoti medalyje, kad vaizdas atspindėtų esmę, būtų estetiškai gražu ir neštų žinią. Labai svarbu, kad paliestų, jaudintų, skatintų domėtis. Visada yra tikslas, kad norėtųsi medalyje iškaldintą istoriją tyrinėti ir atrasti sau kažką naujo. Ir ne tik istorinę dalį, bet ir jausmą, prisiminimą bei emociją. Juk medalis tai ir apie jausmus, ne tik įvykius ar asmenybes.

    Kai susiguli informacija ir piešiasi mintyse vaizdas, tuomet aprašyta idėja perduodama menininkui – medalio kūrėjui, kuris susigyvena su tema, veikėjais, įvykiais, perleidžia per savo patirtis, savo turimą informaciją ir kuria medalio dizainą. Šis procesas trunka mėnesį ar daugiau, nes reikalauja nemažai įsigilinimo į temą, pajautimo, įsitraukimo. Tada dizainas derinamas, jei reikia koreguojamas ar kuriamas iš naujo. Ir taip tol, kol patvirtinamas.

    Ruošinio gamyba

    Ruošiniai išpjaunami iš metalų lydinio plokščių, kurį sudaro 85% vario ir 15% alavo. Iš x metrų ilgio ritės, yra supjaustomos plokštės, kurių dydis yra 50mm pločio ir x mm storio juostos. Šių lydinių sudėtis yra kruopščiai kontroliuojama. Ruošiniai yra apvalios formos.

    Proceso metu, medžiagos (metalo) ritė, dedama į išlyginimo mašiną, kurioje preso pagalba yra suformuojami norimos formos gaminiai.

    Apvadas

    Visų gaminamų ruošinių kraštai yra apvaduojami. Tai procesas, kurio metu suformuojamas apvadas, valcuojant ruošinį per specialios formos griovelį. Valcavimas - tai procesas, kurio metu metalas padengiamas kita medžiaga, kuri apsaugo nuo rudijimo.

    Taip medalių kraštai įgauna taisyklingą, gražią ir lygią formą.

    Apdirbimas

    Kad kiekvienas paviršius būtų nepriekaištingos išvaizdos, apdirbimo etape, naudojamas šlifavimo procesas. Kad ruošinių paviršius taptų ryškesnis, būtina pašalinti bet kokius spalvos pakitimus.

    Viskas atliekama šlifavimo mašinoje,didžiulėje metalinėje talpoje, kuri suka ruošinius su mažais metalų rutuliukais ir keramikinių medžiagų mišiniu, kartu su specialiomis cheminėmis medžiagomis, kurių pagalva paviršius nupolirijuojamas, tampa lygiu ir blizgiu.

    Po poliravimo ruošiniai džiovinami karštu oru. Atkaitinti, nupoliruoti ir nudžiovinti ruošiniai laikomi paruošti kaldinimui.

    Įrankio gamyba

    Medalio dizainas yra programiškai sumažinamas iki planuojamo kaldinti medalio dydžio ir lazerio pagalba išpjaunamas (perkeliamas) atvirkštinis (veidrodinis), medalio atvaizdas pagal sukurtą dizainą. Kad atlaikytų didelį medalių kiekio kaldinimą, įrankis turi būti sukietintas (technologija lietuviškai dažnai vadinama metalo sukepinimu).

    Tai atliekama aukštų temperatūrų krosnyje, kur įrankis laikomas kol pasieks 550 laipsnių temperatūrą ir išėmus iš krosnies jis staigiai atšaldomas vandenyje. Tokiu būdu yra pakeičiama kristalinė metalo struktūra, kur stambūs metalo kristalai paverčiami smulkiais kristalais. Kuo tie kristalai smulkesni, tuo metalas bus kietesnis. Tai yra, stambiais kristalais pasižymintis plienas bus ne toks kietas kaip pasižymintis smulkia kristaline struktūra.

    Įrankio poliravimas

    Štampai yra tekstūruojami ir atsargiai poliruojami, o galiausiai naudojamas dengimo procesas, skirtas nusodinti chromo nitridą ant štampo paviršiaus, kad būtų sumažintas susidėvėjimas kalimo procese ir pailginamas štampo naudojimo laikas.

    Kaldinimas

    Paruošti ruošiniai gali būti iš anksto padengti auksu arba sidabru, priklausomai nuo užsakovo reikalavimų, arba gali būti dengiami iškalus. Iš anksto padengto ruošinio pranašumas yra tai, kad jis geriau išlaiko šlifavimo ir poliravimo tekstūrą.

    Ruošiniai dedami rankiniu būdu ant Coining preso į karbido apykakles. Antkaklis nustato ruošinio vietą prieš mušant ir kontroliuoja galutinį medalio krašto dydį bei formą. Sukalimo veiksmas yra toks, kad ruošinys vienu metu smogiamas dviem štampais ir kelis kartus, kad būtų gautas averso ir reverso dizainas.

    Apžiūra

    Kai medalis nukaldinamas, atsakingas darbuotojas kiekvieną medalį išima ir vizualiai patikrina. Toliau jį deda ant rūgščių neturinčio minkštojo popieriaus ar ant padėklo tolesniai apžiūrai ir supakavimui.

    Apžiūra ir pakavimas

    Įpakavimas yra paskutinis etapas prieš paruošiant medalį pardavimui. Tai rankinis procesas, kurio metu pakuotojai atlieka galutinį patikrinimą ir faktinį įpakavimą. Medaliai sudedami į skaidres apsaugines kapsules.

    Paskui į pagamintus specialius dėklus, iš minkštos polisterinės medžiagos, su ,,išmušta“ plona vieta, sudedami medaliai, tolimesniam pakavimui ir transportavimui. Taip užtikrinamas jų estetinis pateikimas, nepažeidžiant medalių paviršiaus.

  • Grąžinimas

    Mes suteikiame 15 dienų grąžinimo garantiją.

    Pristatymas

    Mes įsipareigojame, prekes išsiųsti kitą darbo dieną ir pristatyti prekes per 3 darbo dienas.

    Autentiškumas

    Mes kiekvienam medaliui/monetai suteikiame neribotą autentiškumo garantiją.

    Aptarnavimas

    Mes siekiame Jums suteikti kokybiškas bei profesionalias aptarnavimo paslaugas.