Trumpai tariant, astroliabija buvo galima nustatyti laiką, lokaciją, taip pat atlikti astronominius stebėjimus arba pasitikslinti horoskopą. Astroliabijos buvo gaminamos iš įvairiausių medžiagų - nuo medžio iki žalvario. Jos būdavo įvairiausių dydžių - nuo kavos puodelio lėkštutės dydžio iki šiukšliadėžės dangčio skersmens. Iš esmės bet kuri astroliabija - tai apskritimo formos diskas su slankiosiomis dalimis, Žemės platumos linijų dvimate projekcija bei plokštumoje sužymėtais žinomais dangaus kūnais, žvaigždėmis.
Vakarų Europoje astroliabijas imta aktyviau naudoti nuo XI a. Užtat XIII-XIV a. Europos mokslininkų traktatai apie astroliabijas daugiausia remiasi arabiškais instrumentais bei traktatais. XV ir XVI a. sandūroje tai buvo nepamainomas instrumentas europiečiams jūrininkams, ieškojusiems geresnių bei greitesnių prekybos kelių, naujų žemių. Tik XVIII a. astroliabiją ištūmė sekstantas.
Astroliabijai dedikuotos sendinto sidabro monetos averse vaizduojamas karalienės Elžbietos II portretas. Aplink portretą iškaldinti užrašai „ELIZABETH II“ (Elžbieta II) ir „COOK ISLANDS“ (Kuko salos). Apačioje nurodytas monetos nominalas – 10 dolerių. Averse palei briauną nurodytas serijos, kuriai priklauso ši moneta pavadinimas: „HISTORIC INSTRUMENTS“ (liet. Istoriniai instrumentai). Čia taip pat iškaldinta kompozicija, iliustruojanti įvairiausius astroliabijos panaudojimo būdus, įskaitant astronominius, navigacinius, laiko bei koordinačių skaičiavimus.
Monetos reversas - tai miniatiūrinė astroliabija delne su arabiškais užrašais. Tai aliuzija į tai, kad Vakarų Europą astroliabija pasiekė iš arabiško pasaulio, kuris savo ruožtu patobulino senovės graikų matematikų bei astronomų išradimą. Centre yra iškaldintas prietaiso pavadinimas angliškai: „ASTROLABE“, apačioje - monetos leidimo metai, 2023.