Žemaitei dedikuotas paauksuotas medalis

Žemaitei dedikuotas paauksuotas medalis

Lietuvių literatūros klasikė Žemaitė rašyti pradėjo palyginus vėlai - pirmąjį savo kūrinį, apsakymą „Rudens vakaras“ ji parašė būdama beveik 50 metų, 1894 metais. Iš viso ji sukūrė per 150 apsakymų, žymiausi darbai – tai apsakymai „Marti“, „Topilys“, „Sutkai“, „Petras Kurmelis“ bei „Sučiuptas velnias“, sujungti į ciklą „Laimė nutekėjimo“.

Rašytoja garsi ir dėl savo visuomeninės veiklos. XX amžiaus pradžioje Žemaitė aktyviai dalyvavo moterų judėjimuose,  o prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, įsitraukė į karo pabėgėlių paramos organizacijų veiklą, 1916-1921 metais gyveno JAV, kur lankė JAV lietuvių kolonijas  bei rinko aukas nukentėjusiems nuo karo.

Medalio averse vaizduojamas Žemaitės portretas. Viršutinėje kairiojoje medalio dalyje puslankiu iškaldintas rašytojos slapyvardis – „ŽEMAITĖ“, o greta – stilizuota žiedų ir lapų šakelė. Fone, šiek tiek dešiniau, iškaldintas Bukantės dvarelis Plungės rajone, kuriame rašytoja gimė ir augo. Apačioje, dešinėje pusėje, iškaldintos rašytojos gimimo ir mirties datos – „1845-1921“


Medalio reverse vaizduojamas Lietuvos žemėlapis su užrašu „LIETUVA ŠIRDYJE“. Po žemėlapiu taip pat nurodyti medalio leidimo metai – 2020. Žemėlapį širdies formoje įrėmina stiprybę bei ištvermę simbolizuojančių ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, mat kur bebūtume ar kur benukeliautume, gimtinė visuomet lieka kiekvieno iš mūsų širdyje.


Leidimo metai:

2020

Pavadinimas:     

Žemaitei dedikuotas paauksuotas medalis  

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Žemaitės portretas 

Reversas:                        

Ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, širdies formoje įrėminanti Lietuvos žemėlapį

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2512
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 45.00€
  • Be PVM: 37.19€