Vilniaus universitetui bei jo 440 metų jubiliejui dedikuotas gryno sidabro medalis

Vilniaus universitetui bei jo 440 metų jubiliejui dedikuotas gryno sidabro medalis

Vilniaus universitetas – seniausia ir viena garsiausių mūsų šalies aukštoji mokykla. Jėzuitų įkurta Vilniaus kolegija 1579 metais tapo Vilniaus universitetu. Jis laikomas vienų seniausių universitetų Rytų bei Vidurio Europos regionuose. Pradžioje Vilniaus universitete tebuvo du fakultetai – Filosofijos bei Teologijos, o dabar jų yra net trylika. Per kelis šimtus savo veiklos metų universitetas į pasaulį išleido ne vieną garsų ir svarbiais darbais Lietuvai nusipelniusį žmogų. Universiteto rūmai su savo kiemeliais tapo neatsiejama sostinės senamiesčio dalimi, kuri traukia ne tik studentus, bet ir turistus. Vilniaus universiteto šūkis – „Hinc itur ad astra“ (liet. Iš čia kylama į žvaigždes.) – kilo iš sakinio, užrašyto ant vieno iš seniausių rūmų ansamblio pastatų.
Vilniaus universitetui bei jo 440 metų jubiliejui dedikuoto atminimo medalio averse vaizduojama erdvinį vaizdą ant atverstos knygos primenanti kompozicija: universiteto Didžiojo kiemo sostinės senamiestyje pastatai su Šv. Jonų bažnyčios fasadu bei varpine bei kitais statiniais. Ant kaspino palei šį tarsi iš knygos iššokantį vaizdą iškaldinta žymioji Martyno Počubuto frazė, iš kurios kilęs ir Vilniaus universiteto šūkis „Iš čia kylama į žvaigždes“: “Haec domus Uraniae est: Curae procul este profanae: Temnitur hic humilis tellus: Hinc itur ad astra“ (liet. Šis namas yra Uranijos, eikit šalin niekingi rūpesčiai! Čia paniekinama menka Žemė, iš čia kylama į žvaigždes). Palei medalio briauną taip pat iškaldinta „VILNIAUS UNIVERSITETUI 440”.
Medalio reverse vaizduojamas Lietuvos žemėlapis su užrašu „LIETUVA ŠIRDYJE“. Po žemėlapiu taip pat nurodyti medalio leidimo metai – 2019. Žemėlapį širdies formoje įrėmina stiprybę bei ištvermę simbolizuojančių ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, mat kur bebūtume ar kur benukeliautume, gimtinė visuomet lieka kiekvieno iš mūsų širdyje. Kompozicija yra dedikuota Pasaulio lietuvių metams, kuriuos minėsime visus 2019-uosius.


Leidimo metai:

2019

Pavadinimas:     

Vilniaus universitetui bei jo 440 metų jubiliejui dedikuotas gryno sidabro medalis

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Erdvinį vaizdą ant atverstos knygos primenanti kompozicija: universiteto Didžiojo kiemo sostinės senamiestyje pastatai su Šv. Jonų bažnyčios fasadu ir varpine

Reversas:                        

Ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, širdies formoje įrėminanti Lietuvos žemėlapį

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

1000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2419
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€