Vilniaus įkūrimo 700 metų jubiliejui skirtas paauksuotas medalis

Vilniaus įkūrimo 700 metų jubiliejui skirtas paauksuotas medalis

Iki šiol gyva Lietuvos metraštyje užrašyta viena gražiausių mūsų šalies legendų apie tai, kaip Šventaragio slėnyje po medžioklės nakvynės sustojęs Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas susapnavo ant kalno kaukiantį geležinį vilką, kuriame tarytum staugia šimtas vilkų. Žynys Lizdeika išaiškinęs sapno reikšmę: šioje vietoje stovėsianti sostinė, kurios garsas sklisiąs po visą pasaulį. Todėl Gediminas ir perkėlęs sostinę iš Trakų į Vilnių, pastatydinęs čia mūrinę pilį. 

Simboliška, jog miesto įkūrėjo vardą mena Neries ir Vilnelės santakoje ant Gedimino kalno stovinti Aukštutinė pilis, dažniau paprasčiausiai vadinama Gedimino bokštu.

Oficialiai Vilniaus įkūrimo data laikomi 1323 m., o pirmasis Vilniaus paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose siejamas su kunigaikščio Gedimino laiškais: 1323 m. sausio 25 d. datuojamas kunigaikščio Gedimino laiškas Vokietijos miestams, kuriame jis kvietė keltis į Vilnių vokiečius ir žydus.

Šiandien kiekvienas mylime ir didžiuojamės Vilniumi dėl labai įvairių dalykų - jo istorijos, architektūros ir UNESCO pasaulio paveldui priklausančio senamiesčio, aktyvaus kultūrinio, visuomeninio gyvenimo, žaliųjų erdvių, kalvų, upių, dėl čia gyvenančių žmonių, dėl nuolatinės miesto kaitos, čia atsiveriančių galimybių, dėl to, kad jis per amžius - gyvybinga mūsų šalies širdis.

Sostinės 700-ojo gimtadienio proga išleisto atminimo medalio averse - staugiantis vilkas ir Gedimino bokštas, taip pat bažnyčių smailėmis nužymėto senamiesčio panorama bei bangelės primenančios apie Vilnių skalaujančių Neries ir Vilnelės santaką. Čia taip pat iškaldinti užrašai „VILNIUS“ bei „700“, taip pat jubiliejų žyminčios datos „1323-2023“.

Atminimo medalio reverse iškaldinta lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina, pasipuošusi tautiniais rūbais. Palei briaunas iškaldinti ornamentai - tai raštai iš mūsų tautinių juostų, kurių audimo tradicijas esame išlaikę iki šių dienų. Tarp šių raštų įkomponuoti ir dešimties mūsų apskričių pavadinimai. Reverso apačioje iškaldintas užrašas - „LIETUVA 2023“.Leidimo metai:

2023

Pavadinimas:     

Vilniaus įkūrimo 700 metų jubiliejui skirtas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Staugiantis vilkas ir Gedimino bokštas

Reversas:                        

Lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2847
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€