Ukrainai dedikuotas paauksuotas medalis

Ukrainai dedikuotas paauksuotas medalis

Šis atminimo medalis yra dedikuotas Ukrainos valstybei bei jos žmonių ištvermei, tėvynės meilei. 

Europos žemyno viduryje, Karpatų kalnų papėdėje ir Juodosios jūros pakrantėje plytinti derlingoji Ukraina yra antra didžiausia mūsų žemyno valstybė po, žinoma, Rusijos. Pagal plotą ji tik šiek tiek lenkia tokias šalis kaip Prancūzija ir Ispanija. Ir tikrai niekam nenusileidžia savo istorijos vingiais ir kultūros turtais.

Jos laiko juostoje telpa viskas - priešistoriniai archeologiniai radiniai, turtingos ankstyvosios kultūros, karingųjų genčių laikai, Kyjivo Rusios atsiradimas XI a. bei po to sekęs krikštas, stačiatikių bažnyčios susiformavimas ir seniausieji religiniai statiniai. Telpa ir permaininga šalies istorija viduramžiais, iki pat pakliuvimo į carinės Rusijos glėbį, skaudūs ir kruvini XX a. įvykiai iki pat nepriklausomos Ukrainos sukūrimo 1991 m. ir tolesnių mėginimų vaduotis iš Rusijos gniaužtų. 

O nuo šių metų vasario tęsiasi sunkiai suvokiamas plataus masto karas su Rusija. Ištvermingą ukrainiečių pasipriešinimą šiame kare ir ryžtą ginti savo šalį tikriausiai galima paaiškinti tik stipria meile savo kraštui. Dėl to lig šiol aktualiai skamba dar 1944 m. Volodymyro Sosiuros poema „Mylėti Ukrainą“ (ukr. Любіть Україну), kur yra eilutės „Любіть у труді, у коханні, в бою…“ (Liet. Mylėti darbe, meilėje, mūšyje).

Medalio averse yra iškaldinta per rugių lauką žengianti tautiniais rūbais vilkinti moteris - tai dosniosios, šventosios, ištvermingosios Ukrainos simbolis su palinkėjimu, kad ji gyvuotų ir klestėtų. Viršuje iškaldintas stačiatikybei Ukrainoje pradžią davusią Kyjivo Rusią primenantis ornamentas. Apačioje iškaldinti žodžiai iš Volodymyro Sosiuros eilėraščio „Mylėti Ukrainą“: „Любіть у труді, у коханні, в бою“.

Reverse iškaldintas stilizuotas ir XI a. siekiantis Ukrainos trišakis herbas. Apačioje šūkis: „SLAVA UKRAINI!“ (liet. Šlovė Ukrainai).Leidimo metai:

2022

Pavadinimas:     

Ukrainai dedikuotas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Tautiniais rūbais vilkinti moteris - tai dosniosios, šventosios, ištvermingosios Ukrainos simbolis su palinkėjimu, kad ji gyvuotų ir klestėtų

Reversas:                        

Stilizuotas ir XI a. siekiantis Ukrainos trišakis herbas 

Kokybė:                       

Semi proof; skaitmeninė spauda

Tiražas Lietuvoje:            

10.000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2730
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€