Tėvui Stanislovui dedikuotas gryno sidabro medalis

Tėvui Stanislovui dedikuotas gryno sidabro medalis

Šis atminimo medalis yra skirtas dvasininkui, kunigui ir pamokslininkui, vienuoliui kapucinui Tėvui Stanislovui (1918 m. rugsėjo 19 d.- 2005 m. birželio 23 d.).

Geležinkelio darbuotojo šeimoje augęs Algirdas Mykolas Dobrovolskis anksti pajuto pašaukimą ir 1936 m. baigęs Kauno jėzuitų gimnaziją įstojo į Plungės mažesniųjų brolių kapucinų vienuolyną, kur po ketverių metų buvo įšventintas į vienuolius, o 1944 m. baigęs Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją buvo įšventintas kunigu - Tėvu Stanislovu. 

1948 m. drąsiais pamokslais garsėjęs Tėvas Stanislovas buvo suimtas ir ištremtas 10 metų į griežto režimo lagerį Intoje, Komijoje, kur dirbo anglies šachtose ir statybose. Į Lietuvą jis  grįžo 1956 m., tačiau nepraėjus nė metams buvo vėl suimtas ir ištremtas - šįsyk keletui mėnesių į Vorkutą.

Grįžęs į tėvynę Tėvas Stanislovas kurį laiką keitė parapijas, kol 1966 m. buvo paskirtas į Paberžę. Jo iniciatyva ši atoki Kėdainių rajono vietovė pamažu virto tikru traukos centru, kur buvo svetingai priimami visi, tais giliais laikais ieškoję kažko tikro ir nesumeluoto.

Paberžėje Tėvo Stanislovo pastangomis suremontuota Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, amžininkai liudija čia sovietmečiu skambėjus „Tautišką giesmę“, paties dvasininko verstas užsienio autorių eiles. 

1990 m. jis buvo perkeltas į Dotnuvą, kur atnaujino bažnyčią bei buvusį vienuolyną. Į Paberžę gyventi jis grįžo 2002 metais, tuomet jis jau sirgo vėžiu, tačiau neatsisakė dirbti bei bendrauti su tikinčiaisiais, o paskutines šv. Mišias Paberžėje jis laikė 2005 m. birželio 5-ąją.

Broliai kapucinai prieš porą metų pradėjo rinkti medžiagą galimam Tėvo Stanislovo paskelbimui palaimintuoju. 

Atminimo medalio averse iškaldintas Tėvo Stanislovo portretas bei vienas iš jo dirbtų kryžių-saulučių. Apačioje iškaldintas jo vardas bei gimimo ir mirties metai: „1918-2005“.

Atminimo medalio reverse iškaldinta lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina, pasipuošusi tautiniais rūbais. Palei briaunas iškaldinti ornamentai - tai raštai iš mūsų tautinių juostų, kurių audimo tradicijas esame išlaikę iki šių dienų. Tarp šių raštų įkomponuoti ir dešimties mūsų apskričių pavadinimai. Reverso apačioje iškaldintas užrašas - „LIETUVA 2023“.Leidimo metai:

2023

Pavadinimas:     

Tėvui Stanislovui skirtas gryno sidabro medalis

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Tėvo Stanislovo portretas bei vienas iš jo dirbtų kryžių-saulučių

Reversas:                        

Lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

999 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2921
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€