Šventajam Kazimierui, jaunimo ir Lietuvos globėjui, dedikuotas paauksuotas medalis

Šventajam Kazimierui, jaunimo ir Lietuvos globėjui, dedikuotas paauksuotas medalis

Šv. Kazimieras – plačiai žinomas ir gerbiamas šventasis, vienintelis visame pasaulyje turintis tokį vardą. Jis  buvo išsilavinęs, išmintingas žmogus, kuris supamas prabangos ir malonumų drįso drąsiai, atvirai irtis prieš visuotinę nuomonę, rinktis krikščioniškas vertybes: tikėjimą, maldą, rūpestį vargšais, ištikimybę, skaistumą, saiką. Lietuvos didikų sūnus, ramybės ir tylios maldos mėgėjas, pagarsėjo tuo, kad rūpinosi vargšais, vienuolijomis ir bažnyčiomis. Miręs vos 25-erių, buvo palaidotas Vilniaus katedroje, o jo kapavietė pagarsėjo kaip maldininkus traukianti vieta: žmonės čia ateidavo prašyti užtarimo, pagalbos, dėkodavo už išklausytas maldas bei stebuklus. 1948 m. birželio 11 d. popiežius Pijus XII paskelbė šventąjį Kazimierą Lietuvos jaunimo globėju.
Mūsų šalies bei jaunimo globėjui dedikuoto medalio averse iškaldintas šventojo Kazimiero atvaizdas, remiantis XVI a. tapytu karalaičio atvaizdu, kuriame jis vaizduojamas su trimis rankomis, ir dviejose dešinėse rankose laikantis po lelijos šakelę. Fone vaizduojamas Švenčiausiosios Trejybės simbolis – trikampis. Užrašas palei viršutinę medalio briauną skelbia: „ŠV.KAZIMIERAS – JAUNIMO IR LIETUVOS GLOBĖJAS”.
Medalio reverse vaizduojamas Lietuvos žemėlapis su užrašu „LIETUVA ŠIRDYJE“. Po žemėlapiu taip pat nurodyti medalio leidimo metai – 2019. Žemėlapį širdies formoje įrėmina stiprybę bei ištvermę simbolizuojančių ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, mat kur bebūtume ar kur benukeliautume, gimtinė visuomet lieka kiekvieno iš mūsų širdyje. Kompozicija yra dedikuota Pasaulio lietuvių metams, kuriuos minėsime visus 2019-uosius.


Leidimo metai:

2019

Pavadinimas:     

Šventajam Kazimierui, jaunimo ir Lietuvos globėjui, dedikuotas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu (dalis averso padengta (999/1000) prabos rodžiu)

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Šv. Kazimiero atvaizdas

Reversas:                        

Ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, širdies formoje įrėminanti Lietuvos žemėlapį

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

10.000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2413
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 54.00€
  • Be PVM: 44.63€