Sferinė sendinto sidabro moneta, skirta Žemės palydovui Mėnuliui

Sferinė sendinto sidabro moneta, skirta Žemės palydovui Mėnuliui

Moneta yra neįprasta savo forma, nes tai – sfera, arba nedidelis mėnuliukas rankoje, kurios sendinto sidabro apdaila atkartoja atšiaurų Mėnulio paviršių.

Kaldinant monetos-leidėjos herbą pasitelkta vadinamoji Water Transfer Print, arba hidrografinė technologija, naudojama trijų dimensijų paviršiams.

Tamsiame nakties danguje Mėnulio diskas visuomet atrodo šviesus, tačiau tik todėl, kad tamsaus asfalto spalvos jo paviršių apšviečia Saulė. Kietas akmenuotas jo paviršius yra nusėtas įvairiausio dydžio krateriais, kuriuos išmušė ant Mėnulio nukritę asteroidai, meteoritai bei kometos. Tikėtina, jog Mėnulis susiformavo, kai prieš 4,5 milijardo metų į Žemę atsitrenkė maždaug Marso dydžio kosminis kūnas, vadinamas Tėja (Theia).

Mėnuliui dedikuotos sferos formos monetos averse yra ją išleidusio Barbadoso herbas. Pagrindiniame herbo skyde pavaizduotas fikusas, o taip pat du Barbadoso nacionalinės gėlės – cezalpinijos – žiedai. Skydą iš vienos pusės laiko pelikanas, o iš kitos – žuvis (viena iš auksinės skumbrės rūšių). Herbo viršūnėje – ranka, laikanti dvi cukraus nendres, sudarančias apaštalo Andriejaus kryžių. Apačioje iškaldintas šalies moto: „Pride and Industry“ (liet. Pasididžiavimas ir Pramonė). Averse taip pat nurodytas šalies leidėjos pavadinimas – BARBADOS, monetos leidimo metai – 2023, o taip pat nominalas – 5 doleriai.

Sferos formos monetos reversas - tai miniatiūrinis Mėnulio paviršiaus žemėlapis.


Pavadinimas:

Sferinė sendinto sidabro moneta, skirta Žemės palydovui Mėnuliui

Leidimo metai:

2023

Masė:                      

93,3 g

Matmenys:                

Skersmuo 50 mm

Metalas:                       

Sidabras .999

Išleidusi šalis:                     

Barbadosas

Kokybė:                      

Water Transfer Print

Nominalas:           

5 doleriai

Tiražas:           

1499 vnt.


Moneta siunčiama kartu su įdomiu aprašu ir autentiškumo sertifikatu.

  • Prekės kodas: 2781
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 549.00€
  • Be PVM: 453.72€