Princesei Dianai dedikuotas paauksuotas medalis

Princesei Dianai dedikuotas paauksuotas medalis

Princesė Diana (1961 m. liepos 1 d. – 1997 m. rugpjūčio 31 d.) buvo viena žymiausių ir populiariausių XX a. pabaigos moterų. Šiemet minimas šios įstabios asmenybės tragiškos žūties 25-metis.

Visame pasaulyje ji įsidėmėta ne tik dėl ilgainiui išrusios santuokos su britų sosto įpėdiniu bei karalienės Elžbietos II sūnumi Čarlzu bei judviejų sūnų, princų Viljamo bei Hario, skandalų lydėjusių jos asmeninį gyvenimą, bet taip pat ir dėl savo itin plačios labdaringos veiklos, stiliaus pojūčio, šiltos bendravimo manieros.

Ryškų šios populiarios asmenybės gyvenimą bei plačią visuomeninę veiklą netikėtai nutraukė automobilio katastrofa Paryžiuje Pont de l‘Alma tunelyje. Princesės Dianos laidotuves per televiziją stebėjo apie 32 milijonus britų bei milijonai žmonių visame pasaulyje, ji palaidota Spenserių šeimos dvare Oltorpe (Althorp), kur jos garbei pastatytas memorialas.

Tuo tarpu Londone, prie Kensingtono rūmų, kur anksčiau gyveno princesė Diana, žmonės dar ilgus mėnesius po princesės laidotuvių nešė gėles ir puokštes, žvakes, raštelius, tokiu būdu išreikšdami savo gedulą dėl taip anksti anapilin iškeliavusios šios žavios asmenybės.

Savo grožiu, stiliumi, charizma, gebėjimu užjausti, gebėjimu žvilgsniu ar šypsena paveikti žmones garsėjusios princesės Dianos populiarumas, atrodo, neblėsta ir šiandien. Kartą pavadinta „žmonių princese“, tokia ji išlieka ir iki šių dienų.

Medalio averse iškaldintas savo mylimiausia Kembridžo įsimylėjėlių mazgo tiara pasipuošusios princesės Dianos portretas. Greta iškaldintas jos vardas bei titulas: „DIANA PRINCESS OF WALES“. Kiek žemiau žemiau taip pat iškaldinta kompozicija su karūna papuošta „D“ raide bei mylimomis princesės gėlėmis - rožėmis.

Medalio reversą puošia oficialus Velso princesės Dianos herbas, naudotas jos santuokos su princu Čarzlu laikotarpiu. Herbas į vieną jungia princo Čarlzo (kairėje) bei Spenserių (dešinėje) herbus, kuriuos iš šonų saugo karališkas liūtas bei grifas, o viršuje vainikuoja karūna. Apačioje iškaldintas Spenserių giminės moto: „DIEU DEFEND LE DROIT“ (liet. Dievas gina teisiuosius). 


Leidimo metai:

2021

Pavadinimas:     

Princesei Dianai dedikuotas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Princesės Dianos portretas

Reversas:                        

Oficialus Velso princesės Dianos herbas 

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2719
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€