Poetui Maironiui dedikuotas gryno sidabro medalis

Poetui Maironiui dedikuotas gryno sidabro medalis

Šis atminimo medalis yra dedikuotas vienam svarbiausių lietuvių literatūros vardų - romantizmo dvasia rašiusiam poetui bei kunigui Jonui Mačiuliui-Maironiui (1862 m. lapkričio 2 d.-1932 m. birželio 28 d.). 

2022 metais minimos Maironio 160-osios gimimo bei 90-osios mirties metinės. 

Jo dainingas eiles ne vienas lig šiol žinome mintinai, pamename ir jo kūriniams parašytas melodijas - ar tai būtų prieš 130 metų publikuota “Trakų pilis”, ar dainų šventėse lig šiol skambančios “Lietuva brangi”, “Kur bėga Šešupė”, ar vyrų chorams, rodos, specialiai pritaikyti “Milžinų kapai” ar dar eilė kitų. 

Bene visus šiuos eilėraščius galima rasti garsiausiame jo kūrinių rinkinyje “Pavasario balsai”, pirmąsyk publikuotame 1895 m.

Maironis yra baigęs Kauno kunigų seminariją bei Peterburgo dvasinę akademiją, į kunigus įšventintas 1891 m., vėliau abiejose alma mater, taip pat ir Kauno Vytauto Didžiojo universitete dirbęs pedagoginį darbą. Jis buvo ir ilgametis Kauno kunigų seminarijos rektorius.

Šiandien Kauno centre galima užsukti į 1936 m. buvusiuose poeto ir kunigo namuose įrengtą Maironio lietuvių literatūros muziejų, o jo gimtuosiuose Bernotuose Raseinių rajone - pasidairyti po jo tėvų sodybos teritoriją. Jo atminimą mena jo vardu įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose pavadintos gatvės, mokyklos, jo gyvenimo pėdsakai kai kur paženklinti ir atminimo lentomis. Kauno Rotušės aikštėje netoli jo buvusių namų yra jam dedikuotas paminklas (aut. Gediminas Jokūbonis). 

Medalio averse yra iškaldintas Jono Mačiulio-Maironio portretas bei žydinčiose šakose tupinčio paukštuko kompozicija, dedikuota garsiausiam jo eilėraščių rinkiniui “Pavasario balsai”. Palei briauną iškaldintas poeto ir kunigo vardas, jo gimimo ir mirties datos: “MAIRONIS” ir “1862-1932”.

Medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2022.


Leidimo metai:

2022

Pavadinimas:     

Maironiui dedikuotas sidabro medalis  

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Maironio portretas bei žydinčiose šakose tupinčio paukštuko kompozicija 

Reversas:                        

Trispalvės vėliavos fone vaizduojama senovinė lietuviška moneta bei roželių simbolis

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

999 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2718
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€