Pažaislio vienuolynui dedikuotas gryno sidabro medalis

Pažaislio vienuolynui dedikuotas gryno sidabro medalis

Šis medalis yra skirtas Kauno Pažaislio bažnyčios bei vienuolyno ansambliui, kuris laikomas vienu gražiausių brandžiojo baroko architektūros pavyzdžių visoje Šiaurės ir Rytų Europoje. 

Pilnas jo pavadinimas - Pažaislio Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu.

Ansamblis vienuoliams kamalduliams tuo metu atokiame miške Kauno pakraštyje buvo pastatydintas XVII-XVIII a. Jį fundavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas (Zigmantas) Pacas (1621–1684), kuris čia ir palaidotas. Statybos pradėtos 1667 m., bažnyčia konsekruota 1712 m.

Pažaislio kompleksas yra stačiakampis, simetriškas, o išilgai sugrupuoti statiniai sudaro dvi zonas - šventorių su svečių namais ir oficinomis vakarinėje dalyje bei uždarą teritoriją su vienuolių atsiskyrėlių nameliais rytuose. Ansamblio centre - šešiakampio plano bažnyčia ir prie jos šonų prišlieti šiauriniai ir pietiniai vienuolyno korpusai su galerijomis aplink vidaus kiemus. Bažnyčios vakariniame fasade išryškėja šešiakampis kupolas ir du kampiniai bokštai.

Ansamblis nuo seno garsėjo ne tik pamaldžiais vienuoliais, meniškais pastatais, bet ir ypatingomis malonėmis pasižymėjusiu, fundatoriaus dovanotu Švč. Mergelės Marijos atvaizdu, vadinamu Kamaldulių Dievo Motina. Jame - Dievo motina su kūdikėliu Jėzumi ant rankų, supama gėlių vainiko.

Šiandien Pažaislis yra ir valstybės saugomas kultūros paminklas, ir veikiantis vienuolynas, kuriame  nuo 1992 m. gyvena Šv. Kazimiero kongregacijos seserys.

Medalio averse yra iškaldintas Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios Pažaislyje fasadas su centriniu kupolu bei dviem kampiniais bokštais. Medalio briauna yra puošta vienu iš ansamblio interjero fragmentų ir atkartoja lubų skliauto freską įrėminantį lipdinį. Apačioje iškaldintas užrašas: „PAŽAISLIO VIENUOLYNAS“.

Medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2022.Leidimo metai:

2022

Pavadinimas:     

Pažaislio vienuolynui dedikuotas sidabro medalis  

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Bažnyčios Pažaislyje fasadas 

Reversas:                        

Trispalvės vėliavos fone vaizduojama senovinė lietuviška moneta bei roželių simbolis

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

999 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2759
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€