Napoleonui Bonapartui skirtas paauksuotas medalis

Napoleonui Bonapartui skirtas paauksuotas medalis

Napoleonas Bonapartas (1769 m. rugpjūčio 15 d. – 1821 m. gegužės 5 d.) yra viena iškiliausių Prancūzijos istorinių asmenybių.

Iškilęs į valdžią Prancūzijos revoliucijos laikotarpiu ir valdęs Prancūziją kaip imperatorius 1804-1814 m. bei paskui dar šimtą dienų 1815 m., Napoleonas I dominavo Europos, o tuo pačiu ir pasaulinėje scenoje gerą dešimtmetį. Iki šių dienų pripažįstamas jo neprilygstamas karvedžio talentas.

Napoleono Bonaparto valdymo laikotarpis Europai buvo nuožmių karų epocha, tačiau kartu Prancūzijos nukariavimai Vakarų pasaulyje skatino liberalias Prancūzijos revoliucijos idėjas bei reformas, plataus masto teisines pertrvarkas. Tokios nuostatos kaip visų lygybė prieš įstatymą, nuosavybės teisės, religinė tolerancija, moderni sekuliaraus švietimo sistema – tai tik dalis vadinamojo Napoleono kodekso nuostatų, iki šių dienų įsišaknijusių demokratiškose visuomenėse. 

Gilų įspaudą jis paliko ir mūsų šalies istorijoje, kai 1812 m. Lietuva atsidūrė Prancūzijos ir Rusijos konflikto zonoje. Mūsų šalis iš pradžių buvo priversta atsisveikinti su maisto atsargomis didžiuliams prancūzų pulkams traukiant Maskvos link, o po pusmečio atlaikyti namo traukiančias ir gerokai išretėjusias prancūzų gretas. Labiausiai per šiuos žygius nukentėjo Kaunas ir Vilnius, kur pakeliui į Rusiją kuriam laikui buvo apsistojęs ir pats imperatorius Napoleonas I.

Lig šiol mūsų šalyje išlikę Napoleono vardo piliakalnių, medžių, bevardžių prancūzų karių kapų.

Atminimo medalio averse iškaldintas Napoleono I portretas. Jame imperatorius pasipuošęs karvedžio uniforma bei charakteringąja dvikampe kepure. Fone vaizduojama jo karių būrelis. Palei viršutinę briauną iškaldintas imperatoriaus vardas „NAPOLÉON BONAPARTE“, o palei apatinę nurodytos jo gimimo bei mirties datos „1769-1821“. Palei monetos briaunas taip pat iškaldintos ažuolo bei lauro lapų pynės – jo stiprybės bei didybės simboliai.

Medalio reverso pagrindinis akcentas – tai palei briaunas iškaldinta lotyniška sentencija „MAXIMA POTESTAS AC SUMMA AUCTORITAS TOTIUS MUNDI“ (perk. liet. Pasaulio galingiausieji ir įtakingiausieji). Šią sentenciją iliustruoja gaublio fragmentas, apimantis Europą, didžiąją dalį Azijos, Afriką, o taip pat iš dalies ir Šiaurės bei Pietų Amerikos žemynus. Gaublio ašį atstoja kardas – simbolinis pasaulio galingųjų įtakos svertas visais laikais.


 

Leidimo metai:

2019

Pavadinimas:     

Napoleonui Bonapartui skirtas paauksuotas medalis  

Masė:                       

34,75 g

Matmenys:                 

45 mm

Metalas:                        

85% varis/15% cinkas,dengtas 999/1000 prabos geltonu ir 750/1000 prabos rožiniu auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Napoleono portretas karių būrelio fone 

Reversas:                        

Gaublio, kurio ašį atstoja kardas, fragmentas

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2479
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 54.00€
  • Be PVM: 44.63€