Lietuvos partizanams dedikuotas gryno sidabro medalis

Lietuvos partizanams dedikuotas gryno sidabro medalis

Šis medalis yra dedikuotas mūsų laisvės kovotojams - Lietuvos partizanams. 

Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai jokio palengvėjimo neatnešė - 1944 m. prasidėjo antroji sovietinė okupacija, žadėjusi ištrinti iš atminties nepriklausomos tarpukario Lietuvos tradicijas ir vertybes.

Tuomet ir prasidėjo kone dešimtmetį trukusi Lietuvos patriotų kova su okupantais, fone vykstant trėmimams, mobilizacijai į sovietinę armiją, kolektyvizacijai. 1944–1945 m. Lietuvos miškuose susitelkė apie 30 000 priesaiką davusių ginkluotų vyrų, o taip pat ir moterų. Per dešimtmetį ginkluotojo pasipriešinimo dalyvių būta bent 50 000, o su visais rėmėjais ir apie 100 000 Lietuvos gyventojų. Žuvusiųjų yra apie 20 000.  

Apie partizanų veiklą liudija įvairūs dokumentai, išlikusios fotografijos, amžininkų pasakojimai ir prisiminimai. Juose prieš akis išnyra vyrų ir moterų veidai - linksmi ir rūstūs, gyvi ir jau nebe, kaitroje ir šaltyje, pozuojantys ir pagauti netikėtą akimirką. Daugiausia miškų apsuptyje, juk ne veltui vadinami Miško broliais.

Lietuvoje yra ne vienas atminimo ženklas partizanams. Bene įspūdingiausias atidengtas 2020 m. rugsėjo 20 d. Kryžkalnyje (aut. Tadas Gutaustas). Šis obeliskas vaizduoja žemėn įsmeigtą lietuvišką kalaviją ir primena apie unikalią baltų karių pagerbimo tradiciją - kapavietes žymėti vertikaliai įsmeigtais ginklais, taip pagerbiant atminimą ir saugant karių dvasias nuo blogio.

Medalio averse yra iškaldinta mūsų partizanus vaizduojanti kompozicija, kurioje miško fone yra du ginkluoti vyrai ir viena moteris, taip pat šuo. Viršuje iškaldintas užrašas: „LIETUVOS PARTIZANAI“.

Medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2022.


Leidimo metai:

2022

Pavadinimas:     

Lietuvos partizanams dedikuotas sidabro medalis  

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Partizanų ir šuns kompozicija miško fone 

Reversas:                        

Trispalvės vėliavos fone vaizduojama senovinė lietuviška moneta bei roželių simbolis

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

999 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2750
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€