Lietuvos karaliui Mindaugui skirtas paauksuotas medalis

Lietuvos karaliui Mindaugui skirtas paauksuotas medalis

Mindaugas – pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius. Jis į valdžią atėjo itin sunkiais šaliai laikais, kai iš išorės Lietuvą puldinėjo Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinai, o viduje tarp giminaičių vyravo nesantaika dėl valdžios. Savo sukurta kariauna Mindaugas sugebėjo apginti valstybę, sukurti pagrindus valstybei su sava administracija bei mokesčių sistema. Apsikrikštijęs ir gavęs popiežiaus palaiminimą, Mindaugas buvo karūnuotas, gavo šaliai karalystės statusą bei pripažinimą Europoje. Mūsų šalį valdė iki savo nužudymo.
Vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui dedikuoto atminimo medalio averse iškaldintas valdovo Mindaugo portretas su šarvais, kalaviju ir skydu bei galvą puošiančia karūna. Fone – pagrindinės Mindaugo rezidencijos, Vorutos pilies netoli Anykščių, vizualizacija. Palei medalio briaunas iškaldintas lotyniškas karaliaus Mindaugo titulas, kurį jis oficialiai naudojo įvairiuose dokumentuose: „MINDOWE, DEI GRATIA REX LETTOWIAE“. Apačioje taip pat iškaldinti Mindaugo kaip karaliaus valdymo metai – „1253-1263“.
Medalio reverse iškaldintas stiprybės simbolis – didžiulis lapotas ąžuolas. Prie jo šaknų glaudžiasi senovinis Vyčio simbolis. Šis Vytis, kuris yra Vytauto Didžiojo antspaudo fragmentas, yra reikšmingas, nes būtent XIV a. pabaigoje-XV a. pradžioje Vytis pradėtas suvokti kaip visos Lietuvos herbas, o ne tik valdovo simbolis. Averso apačioje, palei medalio briauną iškaldinta „LIETUVA 2018“.

 

Leidimo metai:

2018

Pavadinimas:     

Lietuvos karaliui Mindaugui skirtas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Mindaugo portretas

Reversas:                        

Lapotas ąžuolas bei senovinis Vyčio simbolis

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2371
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€