Lietuvos karaliui Mindaugui skirtas gryno sidabro medalis

Lietuvos karaliui Mindaugui skirtas gryno sidabro medalis

Mindaugas – pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius. Jis į valdžią atėjo itin sunkiais šaliai laikais, kai iš išorės Lietuvą puldinėjo Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinai, o viduje tarp giminaičių vyravo nesantaika dėl valdžios. Savo sukurta kariauna Mindaugas sugebėjo apginti valstybę, sukurti pagrindus valstybei su sava administracija bei mokesčių sistema. Apsikrikštijęs ir gavęs popiežiaus palaiminimą, Mindaugas buvo karūnuotas, gavo šaliai karalystės statusą bei pripažinimą Europoje. Mūsų šalį valdė iki savo nužudymo.

Vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui dedikuoto atminimo medalio averse iškaldintas valdovo Mindaugo portretas su šarvais, kalaviju ir skydu bei galvą puošiančia karūna. Fone – pagrindinės Mindaugo rezidencijos, Vorutos pilies netoli Anykščių, vizualizacija. Palei medalio briaunas iškaldintas lotyniškas karaliaus Mindaugo titulas, kurį jis oficialiai naudojo įvairiuose dokumentuose: „MINDOWE, DEI GRATIA REX LETTOWIAE“. Apačioje taip pat iškaldinti Mindaugo kaip karaliaus valdymo metai – „1253-1263“.

Medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2022.

 

Leidimo metai:

2022

Pavadinimas:     

Lietuvos karaliui Mindaugui skirtas gryno sidabro medalis

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Karaliaus Mindaugo portretas

Reversas:                        

Trispalvės vėliavos fone vaizduojama senovinė lietuviška moneta bei roželių simbolis

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

999 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2775
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€