Lietuvos istorinei vertybei – Trakų salos piliai skirtas paauksuotas medalis

Lietuvos istorinei vertybei – Trakų salos piliai skirtas paauksuotas medalis

Trakų salos pilis – istorinė bei architektūrinė mūsų šalies vertybė, menanti vieną iškiliausių Lietuvos istorinių asmenybių, Lietuvos valdovą Vytautą Didįjį. Legenda byloja, jog Trakų salos pilį kunigaikštis Kęstutis ėmęsis statyti, nes Senųjų Trakų pilis nepatikusi jo palangiškei žmonai kunigaikštienei Birutei – esą aplink nebuvę vandens, o juk Birutė buvo pratusi prie Baltijos jūros platybių! Trakų pilies vieta iš tiesų unikali – tai sala Galvės ežere (iš tiesų, pilis pastatyta papildomai užpylus grunto ant trijų mažesnių salelių). Tokia pilis yra vienintelė Lietuvoje ir, manoma, Rytų Europoje, nedažnai tokios pilys sutinkamos ir Europoje.
Trakų piliai dedikuoto medalio averso centre įkomponuoti Vytauto Didžiojo galybę menantys pilies griuvėsiai bei atstatytoji Trakų pilis. Papėdę skalauja Galvės ežero bangos, o giedrą dangų keičia audros debesys: simboliška, nes pilis, kaip ir mūsų šalis, išgyveno tiek šlovės dienas, tiek ir neramumų kupinus laikotarpius. Apačioje iškaldintas užrašas: „TRAKŲ PILIS“.
Medalio reverse iškaldintas stiprybės simbolis – didžiulis lapotas ąžuolas. Prie jo šaknų glaudžiasi senovinis Vyčio simbolis. Šis Vytis, kuris yra būtent Vytauto Didžiojo antspaudo fragmentas, yra reikšmingas, nes būtent XIV a. pabaigoje-XV a. pradžioje Vytis pradėtas suvokti kaip visos Lietuvos herbas, o ne tik valdovo simbolis. Averso apačioje, palei medalio briauną iškaldinta „LIETUVA 2017“.


Leidimo metai:

2017

Pavadinimas:     

Trakų salos piliai skirtas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Trakų pilis

Reversas:                        

Lapotas ąžuolas bei senovinis Vyčio simbolis

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2333
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€