Kardinolui Vincentui Sladkevičiui dedikuotas paauksuotas medalis

Kardinolui Vincentui Sladkevičiui dedikuotas paauksuotas medalis

Šviesios atminties Vincentas Sladkevičius (1920 m. rugpjūčio 20 d. Guronyse – 2000 m. gegužės 28 d. Kaune) buvo antrasis Lietuvos kardinolas po XVI a. gyvenusio Jurgio Radvilos.

Giliu dvasingumu ir tikėjimu, įkvepiančiomis mintimis, kuklumu ir paprastumu, meile Švč. Mergelei Marijai garsėjęs Vincentas Sladkevičius buvo kilęs iš ūkininkų šeimos, anksti neteko tėvo. 1944 m. tapęs kunigu iš pradžių dirbo kaimų, nedidelių miestelių bažnyčiose, nuo 1952 m. – Kauno kunigų seminarijoje. 

Vyskupu įšventintas 1957 m. pabaigoje, šio darbo dirbti negalėjo, o po kelių metų buvo ištremtas į Šiaurės Lietuvą. Į Kaišiadorių vyskupiją grįžti jam leista tik 1982 m. Tuo tarpu 1988 m. V. Sladkevičius ne tik tapo kardinolu, bet ir buvo paskirtas Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininku ir ėjo šias pareigas iki 1993 m. Nuo 1989 m. V. Sladkevičius paskirtas Kauno arkivyskupu. 1995-aisiais, laikydamasis bažnytinės teisės nuostatų, V. Sladkevičius atsistatydino iš Kauno arkivyskupo pareigų ir nuo to laiko gyveno Kaune kaip emeritas. Palaidotas Kauno arkikatedroje bazilikoje.

Kardinolo atminimui Kaune yra jo vardo gatvė, veikia memorialinis muziejus. Gimtuosiuose Guronyse yra jo atminimui įrengtas Rožinio slėpinių parkas, koplyčia, Marijos statula ir penkios koplytėlės. 

Išties turim į ką lygiuotis ir šiandienos kasdienybėje, todėl medalis, net greičiau priminimas – nenuleisti rankų, pasikliauti Dievo mokymu, prisiminti žmones – švyturius, kurių atkaklumas, išmintis ir meilė atliko didesnį darbą nei primestos santvarkos. 

Vincento Sladkevičiaus gyvenimo šūkis buvo „Padaryk mane gerumo ženklu“. Ir išties, V. Sladkevičiaus diplomatijos raktas buvo meilė, pagarba mažam ir dideliam bei begalinė ramybė. 

Medalio averse yra iškaldintas Vincento Sladkevičiaus portretas, greta nurodytas jo vardas bei gimimo ir mirties datos: 1920-2000.

Medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2021.



Leidimo metai:

2021

Pavadinimas:     

Vincentui Sladkevičiui dedikuotas paauksuotas medalis

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Vincento Sladkevičiaus portretas

Reversas:                        

Trispalvės vėliavos fone vaizduojama senovinė lietuviška moneta bei roželių simbolis 

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

7500 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2582
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€