Ievai Simonaitytei dedikuotas gryno sidabro medalis

Ievai Simonaitytei dedikuotas gryno sidabro medalis

Šis medalis yra dedikuotas iš Mažosios Lietuvos krašto kilusiai rašytojai Ievai Simonaitytei (1897 m. sausio 23 d. Vanagų kaime-1978 m. rugpjūčio 27 d. Vilniuje). Šiemet minimos 125-osios šios asmenybės gimimo metinės, ir ta proga 2022-ieji yra paskelbti I. Simonaitytės metais.  

Pavainikė, nuolatinių namų neturėjusi, nuo penkerių luoša dėl tuberkuliozės, jokių mokslų nebaigusi, siuvėjos amatu besivertusi Ieva Simonaitytė šiandien laikoma lietuvių literatūros klasike.

Ji nuo 1914 m. bendradarbiavo Klaipėdos krašto spaudoje, o literatūrinei veiklai atsidėjo 1935 m. išleidusi savo pirmąjį ir didelio pripažinimo sulaukusį romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, už kurį jai tarpukario Lietuvoje paskirta valstybinė literatūros premija.

Kitas svarbus jos romanas - 1939 m. ir 1956 m. išleistas „Vilius Karalius“, už kurį rašytoja gavo sovietinę valstybinę premiją. Iš viso ji 1935–1971 m. išleido 15 knygų, kurios sovietiniais metais buvo aktyviai verčiamos į užsienio kalbas.

I. Simonaitytės kūryba - tai Mažosios Lietuvos gyvenimo liudijimas, vokiškosios ir lietuviškosios kultūros, kelių skirtingų tikėjimų susidūrimas, istoriniai įvykiai ir epinės šeimų istorijos, žmonių charakteriai, ekspresyvus pasakojimas ir žodinga kalba.

Rašytojos atminimą jos gimtajame pamario krašte mena jos vardu pavadinta Priekulės gimnazija, miestelyje yra rašytojai pastatytas paminklas, veikia memorialinis muziejus. Rašytojos vardu pavadinta ir gatvė Vilniuje, taip pat - Klaipėdos apskrities viešoji biblioteka, kuri nuo 1987 m. skiria ir rašytojos vardo literatūrinę premiją. 

Medalio averse iškaldintas Ievos Simonaitytės portretas. Fone vaizduojamos knygų lentynos, kuriose yra ir garsiausios rašytojos knygos. Apačioje nurodytas rašytojos vardas bei gimimo ir mirties datos: „IEVA SIMONAITYTĖ 1897-1978“.

Medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2022.Leidimo metai:

2022

Pavadinimas:     

Ievai Simonaitytei dedikuotas gryno sidabro medalis  

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Ievos Simonaitytės portretas knygų fone

Reversas:                        

Trispalvės vėliavos fone vaizduojama senovinė lietuviška moneta bei roželių simbolis

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

1000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2667
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€