Baltijos kelio 35-mečiui dedikuotas paauksuotas medalis

Baltijos kelio 35-mečiui dedikuotas paauksuotas medalis

Šis atminimo medalis yra dedikuotas 2024-aisiais minimoms 35-osioms Baltijos kelio metinėms.

Baltijos kelio akcija surengta 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint slaptųjų Molotovo-Ribentropo pakto protokolų 50-metį. Remdamasi šiais slaptais protokolais, Sovietų Sąjunga 1940 m. okupavo Lietuvą, Latviją ir Estiją ir prasidėjo dešimtmečius trukusi mūsų šalių pasipriešinimo kova.

Siekiant paminėti šią liūdną sukaktį, o taip pat išreikšti tautų laisvės siekį, lietuviai, latviai ir estai susikibo rankomis į gyvąją grandinę. Manoma, jog beveik 600 kilometrų nuo Vilniaus Gedimino bokšto per Rygą iki Talino Hermano bokšto užpildė maždaug 2 mln. žmonių. Skambant trimis kalbomis parašytai dainai „Bunda jau Baltija“ ir nacionaliniams valstybių himnams, plevėsuojant vėliavoms ir degant žvakėms žmonės taikiai išreiškė protestą.

Baltijos kelias turėjo neįtikėtiną poveikį – ne tik suvienijo tautas, bet ir paskleidė žinią apie neteisėtą okupaciją visame pasaulyje. Netrukus pasiektos ir esminės Baltijos valstybių pergalės – paskelbtos nepriklausomybės. Pirmoji, 1990 m. kovo 11 d., apie nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbė Lietuva. 1990 m. kovo 30 d. tą padarė Estija, o 1990 m. gegužės 4 d. – ir Latvija.

Nuo 2009 m. Baltijos kelias yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio atminties sąrašą. Tai lietuvių, latvių ir estų siekių bei vilčių įkūnijimas, vienybės išraiška, tapusi lemiamu posūkiu kelyje į nepriklausomybę.

Medalio averse vaizduojamos susikibusios rankos, o taip pat - Baltijos kelio žemėlapis. Čia iškaldinta šio istorinio įvykio data – 1989 m. rugpjūčio 23-oji. Palei briauną iškaldintas angliškas užrašas „THE BALTIC WAY“ (liet. Baltijos kelias), o taip pat šūkis „STIPRYBĖ VIENYBĖJE“ lietuvių, latvių ir estų kalbomis.

Medalio reverse iškaldinta lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina, pasipuošusi tautiniais rūbais. Palei briaunas iškaldinti ornamentai - tai raštai iš mūsų tautinių juostų, kurių audimo tradicijas esame išlaikę iki šių dienų. Tarp šių raštų įkomponuoti ir dešimties mūsų apskričių pavadinimai. Reverso apačioje iškaldintas užrašas - „LIETUVA 2024“.


Leidimo metai:

2024

Pavadinimas:     

Atminimo medalis Baltijos kelio 35-mečiui

Masė:                       

26,5 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Varis, dengtas (999/1000) prabos auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:

Susikibusios rankos. Baltijos kelio žemėlapis

Reversas:                        

Lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

7500 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2993
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 49.00€
  • Be PVM: 40.50€