Atminimo medalis Ramziui Didžiajam

Atminimo medalis Ramziui Didžiajam

Šis atminimo medalis yra skirtas ypatingai istorinei asmenybei - Egipto faraonui Ramziui Didžiajam. Tai medalis iš serijos, dedikuotos pasaulio įtakingiausioms bei galingiausioms asmenybėms. 

Ramzis II (dar vadinamas Ramziu Didžiuoju) gyveno nuo maždaug 1303 m. pr. Kr. iki 1213 m. pr. Kr., valdė nuo 1279 m. pr. Kr. 

Vadinamuoju Auksiniu periodu karaliavęs Ramzis II įėjo į istoriją dėl kelių karinių kampanijų įtvirtinant Senovės Egipto teritoriją bei sienas, taip pat - kaip itin turtingas ir daugiausia šventyklų bei paminklų pastatęs valdovas. Ramzis II buvo ir daugiausia palikuonių (daugiau negu 100) istorijoje susilaukęs faraonas.

Tarp jo nuopelnų - didžiausias istorijoje karo vežimų mūšis prie Kadešo, kur egiptiečiams pavyko atsilaikyti prieš kur kas galingesnę hetitų armiją. Apskritai Ramziui II pavyko laimėti daug aršių mūšių prieš hetitus, nubus, libius, sirus, o jo armija vienu metu siekė apie 100 tūkstančių vyrų. Jis pats buvo laikomas drąsiu ir sumaniu valdovu, kurį ilgainiui pradėta vadinti “didžiuoju”. 

Baigęs karus, Ramzis II ėmėsi grandiozinių statybų. Bene įspūdingiausios jo iniciatyva statytos šventyklos - tai didingas Karnako šventyklų kompleksas prie Nilo, netoli Luksoro, bei dvi uolose iškaltos Abu Simbelo šventyklos Nilo aukštupyje su milžiniškomis skulptūromis - viena dedikuota Ramziui II, kita - jo pagrindinei žmonai Nefertarei. Šiaip jau jo statybos nusitęsė palei visą Nilą. 

Ramzio II kapas Egipto Karalių slėnyje rastas 1881 m. Jo mumiją šiandien galima pamatyti Nacionaliniame Egipto civilizacijos muziejuje Kaire.

Atminimo medalio averse iškaldintas Ramzio Didžiojo portretas su tradicine valdovo galvos puošmena. Palei viršutinę briauną iškaldintas imperatoriaus vardas angliškai „RAMESSES THE GREAT“, greta taip pat ir egiptietiškais hieroglifais. Palei apatinę nurodytos jo gimimo ir mirties datos „1303 BC - 1213 BC“. 

Medalio reverso pagrindinis akcentas – tai palei briaunas iškaldinta lotyniška sentencija „MAXIMA POTESTAS AC SUMMA AUCTORITAS TOTIUS MUNDI“ (perk. liet. Pasaulio galingiausieji ir įtakingiausieji). Šią sentenciją iliustruoja gaublio fragmentas, apimantis Europą, didžiąją dalį Azijos, Afriką, o taip pat iš dalies ir Šiaurės bei Pietų Amerikos žemynus. Gaublio ašį atstoja kardas – simbolinis pasaulio galingųjų įtakos svertas visais laikais.Leidimo metai:

2023

Pavadinimas:    

Atminimo medalis Ramziui Didžiajam

Masė:                       

34,75 g

Matmenys:                 

45 mm

Metalas:                        

85% varis/15% cinkas,dengtas 999/1000 prabos geltonu ir 750/1000 prabos rožiniu auksu

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:                          

Ramzio Didžiojo portretas

Reversas:                        

Gaublio, kurio ašį atstoja kardas, fragmentas

Kokybė:                       

Semi proof

Tiražas Lietuvoje:            

5000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2906
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 54.00€
  • Be PVM: 44.63€