Antanui Smetonai dedikuotas gryno sidabro medalis

Antanui Smetonai dedikuotas gryno sidabro medalis

Antanas Smetona (1874 m. rugpjūčio 10 d.- 1944 m. sausio 9 d.) buvo pirmasis mūsų šalies prezidentas bei bene garsiausias tarpukario Lietuvos politikas, kurio vardą nostalgiškai kartodavo kelios lietuvių kartos.

Šiemet minimos A. Smetonos 145-osios gimimo metinės bei 75-osios mirties metinės. Be to, šiemet sukanka lygiai 100 metų nuo to laiko, kai A. Smetona tapo pirmuoju Lietuvos prezidentu.

Į visuomeninį bei partinį šalies gyvenimą A. Smetona aktyviai įsitraukė po studijų Peterburge, kur įgijo teisininko išsilavinimą. 1905 m. jis dalyvavo Didžiajame Vilniaus Seime, o 1917 m. rugsėjį –  Lietuvių konferencijoje Vilniuje, kur buvo išrinktas į Lietuvos Tarybą, kuri 1918 m. vasario 16 d. paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.

1919 m. balandžio 4 d. A. Smetona buvo išrinktas pirmuoju Lietuvos valstybės prezidentu ir šias pareigas ėjo iki 1920 m. balandžio 19 d. Antrąsyk į šį postą jis išrinktas po 1926 m. gruodžio 17 d. perversmo ir šias pareigas ėjo iki 1940 m. birželio 15 d. sovietinės okupacijos, kuomet su visa šeima pabėgo į JAV ir ten mirė per gaisrą savo namuose Klivlende.

Pirmojo šalies prezidento atminimą šiandien mena nuo 1996 m. istorinės prezidentūros kiemelyje Kaune stovinti jo skulptūra. Jo bareljefinis portretas yra ir ant 2010 m. Vištytyje pastatytos Nepriklausomybės stelos. Paminkliniai akmenys jam pastatyti prie Lieponos upelio, taip pat gimtajame Užulėnio kaime. Jo vardu pavadintos gatvės yra Vilniuje ir Kaune. Kaune taip pat veikia jo vardo mokykla.

Medalio averse iškaldintas pirmojo nepriklausomos Lietuvos prezidento Antano Smetonos portretas. Greta taip pat yra jo parašas. Palei briauną iškaldintas jo vardas bei pavardė: „ANTANAS SMETONA“.

Medalio reverse vaizduojamas Lietuvos žemėlapis su užrašu „LIETUVA ŠIRDYJE“. Po žemėlapiu taip pat nurodyti medalio leidimo metai – 2019. Žemėlapį širdies formoje įrėmina stiprybę bei ištvermę simbolizuojančių ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, mat kur bebūtume ar kur benukeliautume, gimtinė visuomet lieka kiekvieno iš mūsų širdyje.


Leidimo metai:

2019

Pavadinimas:     

Antanui Smetonai dedikuotas paauksuotas medalis

Masė:                       

31,1 g

Matmenys:                 

39 mm

Metalas:                        

Sidabras (999/1000) 

Nukaldinta:                      

Didžioji Britanija

Aversas:

Antano Smetonos portretas

Reversas:                        

Ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, širdies formoje įrėminanti Lietuvos žemėlapį

Kokybė:                       

Overseas proof

Tiražas Lietuvoje:            

1000 vnt.


Medalis siunčiamas kartu su numeruotu sertifikatu.


  • Prekės kodas: 2449
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 109.00€
  • Be PVM: 90.08€