Naujasis atminimo medalis yra skirtas 2025-ųjų simboliui ir globėjai – Medinei gyvatei. Remiantis kinų mėnulio kalendoriumi, Medinės gyvatės metai pasitinkami 2025 m. sausio 29 d. ir tęsiasi iki 2026 m. vasario 16 d. Gyvatė – tai šeštasis kinų horoskopo ženklas. Legenda byloja, jog seniai seniai Besijuokiantis Buda – laimingo amžiaus simbolis – pakvietęs visą gyvūniją padėti jam atšvęsti Naujųjų metų šventę, tačiau pasirodę tik 12 gyvūnų – pirmoji atvykusi žiurkė (pelė), kuri keliavo ant jaučio (karvės) nugaros ir sugebėjo iškovoti pirmą vietą nušokusi nuo savo pakeleivio tiesiai priešais Budą. Po žiurkės ir jaučio atvyko tigras, kiškis (katinas), drakonas, gyvatė, arklys, ožka, beždžionė, gaidys, šuo ir galiausiai – kiaulė. Nuo to laiko kiekvienas gyvūnas turi savo globojamus metus, besikartojančius kas 12 metų. Kiekvienas gyvūnas turi tam tikras būdo savybes, kurias suteikia tais metais gimusiems žmonėms ir savo globojamiems metams.
Gyvatė (巳 sì) Kinijoje tradiciškai yra laikoma mąsliu bei taiką mėgstančiu gyvūnu, kuris prieš priimdamas bet kokį sprendimą gerai jį apmąsto. Kartais šis gyvūnas gali atrodyti uždaras, tačiau viduje jis slepia gerą širdį bei švelnumą, be to, turi gerą skonį, mėgsta prabangą. Dar sakoma, kad gyvatės metais gimę žmonės turi puikią intuiciją, jie išmintingi bei kūrybingi, bet kokia kaina siekiantys savo tikslų ir tiesiog nekenčiantys nesėkmių.
Medalio averse vaizduojama aplink kiniškus hieroglifus, reiškiančius gyvatę, sėkmę ir išmintį, besiranganti gyvatė - 2025-ųjų simbolis. Greta iškaldinta ir orchidėjos šakelė, simbolizuojanti grožį, eleganciją ir puikų skonį - visas savybes, kurios, kaip tikima, yra būdingos gyvatės metais gimusiems žmonėms.
Reverso centre iškaldinas kinų hieroglifas, žymintis gyvatę. Čia taip pat yra angliškas užrašas, žymintis 2025-ųjų šeimininkę: “YEAR OF THE SNAKE 2025” (liet. Gyvatės metai, 2025).